Loading…

Děkujeme za Vaši důvěru ve volbách!

I bez velkých peněz na kampaň se nám podařilo získat potřebných 5% hlasů a LOL! bude v novém zastupitelstvu. Zastupiteli se stanou Zuzana Kocumová a Jaromír Baxa, a doufáme, že nově bude mít LOL! zastoupení i ve výborech zastupitelstva. Nyní probíhají vyjednávání o povolební koalici. Díky Vám jsme byli osloveni SLK k jednání o možnostech povolební spolupráce, takže se snažíme, co to jen jde.

Předně – návrh na čtyřkoalici SLK-ANO-ODS-LOL! jsme zdvořile odmítli. Neklapalo by to. ODS pořád není o moc jiná než když během asi pěti let udělala takové dluhy, že je budou splácet možná i naše děti. I oficiálně za ni stále jedná mj. J. Kittner, který za ně nese největší odpovědnost.

Koalice přicházejí v úvahu nyní hlavně dvě: SLK-ANO-ODS nebo SLK-ANO-LOL!. Můžete namítnout – koalice s ANO? Opravdu? Se dvěma zastupiteli proti dvaceti sedmi? Zmůžete tam vůbec něco? Dopředu to samozřejmě nevíme, ale odhlasovali jsme si, že o koalici chceme jednat. Připravili jsme seznam několika bodů, které považujeme za důležité a na kterých byste poznali, že je velký rozdíl, jestli v koalici jsme, nebo je tam místo nás ODS.

Týkají se fungování radnice, školství, územního plánu a několika dalších oblastí, všude tam chceme, aby měl na radnici větší váhu hlas náš, než hlas těch, kteří už jednou ve velkém selhali.

Celý seznam je k dispozici zde:
https://drive.google.com/file/d/1-T4iYxF27QDlZzXCW3ds097Pv_wg5ppP/view

Odpovědnost na výběru koaličního partnera mají hlavně SLK a ANO. Je na nich, aby si vybrali partnera, který jim pomůže Liberec zlepšit a ve kterého mají větší důvěru. A my se zatím budeme připravovat tak, abychom Vám byli k užitku ať už jako malá progresivní síla v koalici nebo klidná síla v opozici.

Děkujeme za Vaši přízeň, o dalších krocích a o našich plánech Vás budeme dále informovat.